Auction V19

Date 2019-05-12

Catalogue

207.

KATANA, Japansk , klingans hela längd ca 92 cm, signerad, svart och grönmetallicfärgad balja, klingan omslipad, åldersrelaterat slitage.

Starting price: 4000 - 6000 SEK Final price: 8200 SEK