Auktion H19

Datum 2019-10-20

257.

SLAGLÅSREVOLVER , svensk, 1800-tal sk "Smålänning", sex-pipig, pipor och stomme av mässing, träkolv, nippelskyddet sitter löst, längd 21 cm, slagmärken på piporna, osignerad.

Utrop: 2000 - 3000 SEK Slutpris: 2800 SEK