Auktion H19

Datum 2019-10-20

553.

KULGEVÄR, Tyskt, fabrikat: Mauser, cylinderrepeter, modell 410, kal. .22LR, tillvnr. 221428, piplängd 60 cm , ställbart sikte, träkolv med bakelitbakkappa, slutstycksgreppet ändrat och svetsat, magasinet saknas, bruksslitage, märken på kolven, BRUKSSKICK.

Utrop: 1000 - 2000 SEK Slutpris: 2500 SEK