Auktion V19

Datum 2019-05-12

Katalog

294.

SNAPPLÅSPISTOL , spansk, sent 1700-tal, millitär typ, piplängd ca 23 cm, kaliber ca 18mm, halvstock av valnöt med mässingsbeslag, bälthake, totallängd ca 37cm, kolvbräcka, skador, rostskador, slitage.

Utrop: 3000 - 4000 SEK Slutpris: 2000 SEK