Auktion V19

Datum 2019-05-12

Katalog

207.

KATANA, Japansk , klingans hela längd ca 92 cm, signerad, svart och grönmetallicfärgad balja, klingan omslipad, åldersrelaterat slitage.

Utrop: 4000 - 6000 SEK Slutpris: 8200 SEK